Objawy zespołu cieśni nadgarstka obejmują m.in. osłabienie, drętwienie, pieczenie i mrowienie.

6 lutego, 2022 0 przez admin

Zespół cieśni nadgarstka to stan, który jest spowodowany powtarzającym się naciskiem na nerw pośrodkowy w nadgarstku. Stan ten może być spowodowany pisaniem na klawiaturze, grą na pianinie, grą na gitarze, szydełkowaniem oraz wieloma innymi czynnościami. Przywołany wcześniej zespół to stan, który atakuje nerw pośrodkowy zlokalizowany w nadgarstku. Wywołuje drętwienie a także mrowienie dłoni lub tylko palców. Może także spowodować ból palca wskazującego oraz kciuka. Objawy omawianego zespołu chorobowego są inne u pacjentów, ale w większości obejmują ból ramienia lub dłoni podczas używania, drętwienie dłoni lub palców, uczucie osłabienia lub mrowienia mocy dłoni.

Co to jest zespół cieśni nadgarstka?

Zespół cieśni nadgarstka to stan, w którym to nacisk na nerw pośrodkowy, który znajduje się w nadgarstku sprawia ból i nieprzyjemne drętwienie dłoni. Jest to to schorzenie, które dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Zespół cieśni nadgarstka to stan, w którym ucisk na nerw pośrodkowy przebiegający w nadgarstku sprawia ból a także drętwienie ręki. To może być wywołane ruchem powtarzalnym albo innymi czynnikami, tj. uraz, zapalanie stawów albo ciąża. Objawy zespołu cieśni nadgarstka obejmują pieczenie, osłabienie, drętwienie a także mrowienie, jakie z czasem się nasilają.

Jakie są główne przyczyny zespołu cieśni nadgarstka oraz jak tego uniknąć?

Zespół cieśni nadgarstka jest stanem, który pojawia się, kiedy ucisk nerwu pośrodkowego przedramienia sprawia ból, drętwienie, mrowienie a także znaczne osłabienie ręki. Najczęściej spotykaną przyczyną zespołu cieśni nadgarstka jest powtarzający się nacisk na nadgarstek a także dłoń. Można temu zapobiec, robiąc krótkie przerwy podczas długiego pisania lub używając myszy/klawiatury poprzez dłuższy okres czasu. Kolejne powody zespołu cieśni nadgarstka to zapalenie stawów, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów.

Zrozum dotykające cię bóle oraz zacznij dbać o siebie.

Ważne jest, aby dobrze zrozumieć, jak się czujesz oraz z jakiego powodu tak się czujesz. Gdy czujesz ból w nadgarstkach albo dłoniach, może to być spowodowane zespołem cieśni nadgarstka. Aby zadbać o swoje zdrowie oraz uniknąć dalszych powikłań, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, jak prawidłowo radzić sobie z widocznymi objawami.

Czytaj dalej: https://pracownia-emg.pl